ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ ստեղծվում է տվյալ ոլորտների օրենսդրական կարգավորման եւ կատարելագործման առավելագույն արդյունավետությունն ապահովելու նպատակով հատուկ հասարակական խորհուրդ:
Խորհուրդը գործելու է հանձնաժողովին կից 6-րդ գումարման ԱԺ գործունեության ընթացքում:
Խորհրդի կազմում ընդգրկվելու ցանկություն ունեցող անձինք կամ նշված ոլորտներից որեւէ անհատի առաջադրելու ցանկություն ունեցող աշխատանքային կոլեկտիվները, ստեղծագործական միությունները, հասարակական կազմակերպությունները կամ այլ կառույցները կարող են թեկնածություն ներկայացնել մինչեւ ս.թ. հոկտեմբերի 15-ը:
Խնդրվում է Գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի ոլորտներին առնչվող գործիչներին կենսագրականները եւ կոնտակտային տվյալները ներկայացնել gkm@parliament.am  էլեկտրոնային փոստով կամ զանգահարել (010) 52-47-22, (011) 513-331 հեռախոսահամարներով:

The Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport   intends to create a special public Council   to ensure maximum efficiency and improvement of legislative regulation of the Committee's areas of activity. The Council will act under the Committee during the 6th convocation of the National Assembly.
Persons working in the field of science, education, culture, youth, sport and want to be included in the Council, as well as creative unions,   nongovernmental organizations carrying out activities in the fields mentioned above and wishing to propose candidates for inclusion in the Council, may submit a   CV and   contact details before 15 October by e-mail: gkm@parliament.am or call by phone: (010) 52-47-22, (011) 51-33-31.